Płyn Loxon 5% – czy warto?

 

Ja już się przekonałem, że skuteczna walka z łysieniem to taka, która likwiduje nie tylko objawy, ale przede wszystkim PRZYCZYNY problemu. Tylko to daje gwarancję, że wzmożone wypadanie włosów zostanie zahamowane, a jednocześnie nie dojdzie do nawrotów.
W walce z łysieniem doskonale sprawdza się minoxidil, który ma działanie pośrednie – usuwa część przyczyn i likwiduje objawy. Co ciekawe minoxidil to substancja, której działanie na wypadanie włosów zostało odkryte całkowicie przypadkiem. Porost włosów okazał się być bowiem skutkiem ubocznym leczenia nadciśnienia. O ile wtedy podawany był w postaci tabletek (co wiązało się także z wieloma działaniami niepożądanymi), tak teraz minoxidil na łysienie dostępny jest w formie preparatów do stosowania miejscowego. 5% tej substancji zawiera płyn Loxon – popularny apteczny środek na łysienie.

Jak to działa?

Preparat ten bazuje tylko i wyłącznie na minoxidilu (50 mg, co odpowiada stężeniu 5%). Oznacza to, że płyn przyczynia się do stymulowania porostu włosów, aktywizując komórki włosa do pracy. Przeznaczony jest do leczenia łysienia androgenowego nie tylko u mężczyzn, ale również u kobiet.

Czy to działa?

loxonPłyn Loxon 5% należy aplikować 2 razy w ciągu doby. Wystarczy zaledwie 1ml jednorazowo, by zauważyć rezultaty stosowania.
Pierwsze efekty jego stosowania pojawiają się po ok. 2 miesiącach. Wtedy też widoczne staje się zahamowanie procesu wypadania włosów. Po kolejnych 2 miesiącach włosy stopniowo zaczynają odrastać, likwidując powstałe w trakcie łysienia zakola i wyraźne przerzedzenia. Pełne rezultaty pojawiają się po 12 miesiącach. Wyniki leczenia uzależnione są jednak od stopnia zaawansowania łysienia. Koniecznością jest także regularne stosowanie preparatu, ponieważ przerwanie kuracji skutkuje ponownym wypadaniem włosów. Jest to uzależnione od aktywnej substancji, na której bazuje płyn Loxon. Minoxidil ma to do siebie, że musi być stosowany cały czas. Inaczej efekty leczenia zostaną zaprzepaszczone, a walka z wypadaniem włosów będzie musiała zacząć się od nowa. Sam minoxidil nie zawsze działa w pełni satysfakcjonująco: nie radzi sobie z każdym łysieniem, a najlepiej radzi sobie wtedy, gdy jest odpowiednio mocno stężony lub wzbogacony o dodatki wspomagające jego działanie, tak więc…

Gdy rezultaty nie są dla Ciebie zadowalające…

… możesz przekonać się o skuteczności innych preparatów przeciwdziałających łysieniu. Gdybym ja osobiście miał nr-07wybierać postawiłbym na sprej NR-07. O jego wyjątkowości decyduje przede wszystkim staranny dobór składników oraz innowacyjna technologia Liposphere. Dzięki temu cenne substancje mogą jeszcze głębiej docierać do źródła problemu. Efekt? Walka z łysieniem jest jeszcze skuteczniejsza.
Tym co wyróżnia NR-07 od płynu Loxon 5% jest właśnie skład. O ile Loxon zawiera wyłącznie minoxidil, tak alternatywny preparat ma do zaoferowania znacznie więcej. Poza minoksydylem (o dokładnie takim samym stężeniu), znajdziesz także naturalne inhibitory DHT o udowodnionej skuteczności (Saw Palmetto, kwas oleinowy, kwas azelainowy). Dzięki NR-07 nie tylko pobudzasz włosy do ponownego wzrostu, ale skutecznie hamujesz łysienie, zapobiegając produkcji szkodliwego dla mieszków włosowych DHT.

Płyn Loxon, choć pomaga w pobudzaniu porostu włosów, może okazać się niewystarczający w przypadku zaawansowanego łysienia. Nie do końca też dba o ogólną kondycję włosów, ponieważ nie zawiera żadnych składników odżywczych, choćby najbardziej podstawowych witamin i minerałów, o aminokwasach już nie wspominając. Alternatywą może być NR-07 – szukaj go TUTAJ.

To, w jaki sposób pokonasz łysienie, zależy tylko od Ciebie. Możesz wybrać sprawdzony szampon, płyn, wcierkę, tabletki, albo – idąc w moje ślady – zainwestować w nowoczesny grzebień laserowy ViviComb, który moim zdaniem wygrywa ze wszystkimi prepraratami.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
 

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>