Jak powstrzymać nadmierne wypadanie włosów?

 

Nadmierne wypadanie włosów to poważny problem, który może doprowadzić do poważnych kompleksów. Część mężczyzn z reguły nie ma świadomości, że temu zjawisku można skutecznie przeciwdziałać. Ja postanowiłem się nie poddawać i już dzisiaj wiem, że nadmierne wypadanie włosów naprawdę można powstrzymać. Ba! Można też odzyskać włosy, które wypadły. Nie mam zamiaru godzić się z łysieniem. Wyroku skazującego nie akceptuję. Ty też?
Słusznie, bo nie warto godzić się na coś, na co jednak mamy wpływ. Poniżej znajdziesz przegląd metod, które pozwolą powstrzymać nadmierne wypadanie włosów.

Domowe sposoby na wypadające włosy

Część osób, chcąc pokonać problem wypadania włosów, koncentruje się przede wszystkim na domowych metodach. Są tanie, ale czy faktycznie skuteczne? Odpowiedź brzmi: nie wszystkie.
O ile wcieranie jajek we włosy i skórę głowy w zasadzie mija się z celem, tak czarna rzodkiew może pomóc. Szczególnie, jeśli skorzystamy z dobroczynnego soku z korzenia. Zawarte w nim składniki przyczyniają się do poprawy mikrokrążenia, a jednocześnie wzmacniają cebulki włosów.
W walce z wypadającymi włosami pomóc może również czosnek. Jego zapach może skutecznie zniechęcać do praktykowania takich zabiegów, jednak warto. Udowodniono bowiem, że zawarte w ząbkach substancje odpowiadają za stymulowanie porostu włosów.
By wzmocnić włosy i zahamować łysienie, pomocne mogą okazać się drożdże (najlepsze będą browarniane). Stanowią bogactwo witamin i minerałów. Szczególnie cenne są tutaj witaminy z grupy B, które poprawiają kondycję włosów i nie dopuszczają do przerzedzania się czupryny.

Profesjonalne środki na łysienie

Zamiast stosować nie zawsze skuteczne domowe sposoby, nadmierne wypadanie włosów można pokonać, korzystając z nr-07gotowych preparatów. Na rynku powstaje coraz więcej takich specyfików, jednak część albo nie przynosi poprawy, albo powoduje działania niepożądane.
Chcąc pokonać nadmierne wypadanie włosów, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na skład preparatów uwzględniający typ łysienia. W przypadku łysienia androgenowego istotne znaczenie mają substancje zwalczające przyczyny problemu. Chodzi o obecność inhibitorów DHT, które skutecznie blokują działanie enzymu 5-AR. Z daleka omijać należy finasteryd, który może powodować zaburzenia potencji. Lepiej postawić na naturalne inhibitory – wyciąg z Saw Palmetto, a także kwas azelainowy czy kwas oleinowy. Ważna jest również obecność substancji stymulujących porost włosów. Najbardziej znany jest minoxidil, ale dobre efekty daje również aminexil (warto poszukać preparatów, w których znajduje się połączenie tych dwóch składników) czy procyjanidyna B2 i C1 (znana również jako Apple Polyphenol).
Nadmierne łysienie można pokonać albo zażywając tabletki, albo stosując szampony bądź inne tego typu kosmetyki. Dobrze jest podjąć walkę na kilku płaszczyznach jednocześnie – na rynku dostępne są specjalne zestawy, które zawierają składniki wzajemnie potęgujące swoje działanie. Dzięki temu nadmierne wypadanie włosów można pokonać szybciej i skuteczniej.

Nowoczesne urządzenia przeciwdziałające łysieniu

Postęp technologiczny sprawia, że na rynku pojawiają się innowacyjne metody walki z łysieniem. Przykład? Grzebień     vivicomb3laserowy ViviComb. To moje najnowsze odkrycie, które w moim przypadku okazało się przełomem w likwidacji problemu wypadających włosów.
Grzebień laserowy jest całkowicie bezpieczny, a przy tym skuteczny. Jego działanie opiera się na technologii LLLT. Dzięki temu urządzenie dostarcza niskoenergetycznej wiązki laserowej, która dociera do skóry i działa – poprzez zapoczątkowanie procesu leczniczego komórek i pobudzenia mieszków włosowych. To sprawia, że ViviComb skutecznie stymuluje porost włosów, przeciwdziałając nadmiernemu ich wypadaniu.
Wystarczy stosować go przez 15 minut dziennie przez okres kilkunastu tygodni, by zauważyć znaczącą poprawę. Badania kliniczne wykazały niezwykłą skuteczność grzebienia laserowego, a i ja to potwierdzam z własnego doświadczenia.

Profesjonalne zabiegi dermatologiczne

Nadmierne wypadanie włosów można zahamować, poddając się profesjonalnym zabiegom z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.
W walce z łysieniem pomóc może mezoterapia igłowa. Jej istotą jest dostarczanie specjalnie przygotowanej mieszanki składników odżywczych (adekwatnie do problemu). Wprowadza się ją cieniutkimi igiełkami w głębokie warstwy skóry. Żeby efekt był widoczny, trzeba poddać się serii zabiegów. Zaleca się, by w fazie uderzeniowej wykonywać 1 zabieg na tydzień przez okres 2 miesięcy. Potem – w fazie pielęgnacyjnej – należy wykonywać jeden zabieg na miesiąc przez 3-6 miesięcy. Biorąc pod uwagę, że średnio koszt jednorazowego zabiegu wynosi 400 zł, pełna kuracja wiąże się z wydatkiem rzędu 5600,00 zł. Dla porównania – ViviComb to koszt ok. 2500 zł, a więc ponad 2 razy mniej. Co więcej, z lasera można korzystać przez wiele lat (z zachowaniem tak samo wysokiej skuteczności), co czyni go jeszcze bardziej ekonomicznym i zupełnie bezbolesnym rozwiązaniem w walce z nadmiernym wypadaniem włosów.

Na którą metodę się zdecydować? Wybór należy do Ciebie

Nadmierne wypadanie włosów można pokonać na kilka różnych sposobów. Jedne metody są mniej lub bardziej skuteczne, tańsze lub droższe, inwazyjne lub bezbolesne. Ja, zanim zdecydowałem się skorzystać z ViviComb stosowałem różne specyfiki, a rozważałem nawet zabiegi dermatologiczne. Postawiłem na innowacyjność i się nie zawiodłem.  Tobie też to polecam, ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
 

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>