Czy lek na łysienie Finasteryd jest rzeczywiście skuteczny?

 

Skuteczne leczenie łysienia to przede wszystkim celowanie w przyczyny problemu, a u mężczyzn takich jak ja, problemem jest DHT i podatność mieszków włosowych na ten androgen. Dlatego tak bardzo ważne jest, by stosowane preparaty bazowały na substancjach blokujących syntezę DHT. To właśnie dihydrotestosteron odpowiada za miniaturyzację mieszków włosowych, ich osłabienie i w konsekwencji – wypadanie włosów. Jedną z takich leczniczych substancji jest Finasteryd. Ale czy jego stosowanie rzeczywiście pozwala na efektywną walkę z łysieniem?

Działanie finasterydu

Finasteryd to inhibitor 5-alfa reduktazy, czyli enzymu odpowiadającego za powstawanie DHT. Hormon ten jest efektem finasteryd_propeciaoddziaływania enzymu na testosteron, prowadząc do jego przekształcenia. Mieszki włosowe wykazują z kolei szczególną wrażliwość na dihydrotestosteron. Pod wpływem jego działania ulegają stopniowej miniaturyzacji, a w efekcie do stopniowego wypadania i spowolnionego odrostu. Jeśli kurczenie mieszków włosowych postępuje bardzo szybko i prowadzi do ich znacznego zmniejszenia, włosy przestają w ogóle rosnąć.
Działanie finasterydu polega więc na blokowaniu działania enzymu 5-AR. W rezultacie nie dochodzi do powstawania DHT, co uniemożliwia dalsze wypadanie włosów.

Jak szybko działa finasteryd?

Niestety finasteryd, jak wiele leków na łysienie, nie daje widocznych efektów po pierwszym zastosowaniu. By odwrócić proces wypadania włosów – zahamować łysienie i pobudzić komórki włosa do pracy, potrzebny jest czas. Dużo czasu. Pierwsze efekty mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach regularnego stosowania specyfiku. Systematyczność jest w tym przypadku niezwykle wskazana. Tymczasem wiem, że wielu panów, nie widząc efektów po miesiącu, zaprzestaje stosowania finasterydu.

Czy finasteryd jest bezpieczny?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. A to dlatego, że przyjmowanie preparatów z finasterydem jest dość ryzykowne z jednego powodu. U wielu mężczyzn finasteryd wywołuje kłopoty z potencją. Jest to bardzo wstydliwy, a zarazem dość poważny problem. Ja nie zdecydowałem się na przyjmowanie tego leku. Wolałem ochronić swoją sprawność seksualną, więc wybrałem bezpieczną i skuteczną alternatywę – ViviComb. Grzebień jest droższy niż finasteryd, ale … gdyby podliczyć koszty leczenia poważnych problemów z potencją, mógłbym się przerazić.

Czy warto więc inwestować w finasteryd?

Skuteczności finasterydowi odmówić nie można. Co prawda efekty nie pojawiają się zbyt szybko, ale prędzej czy później będą widoczne. Problemem jest tutaj raczej wspominany negatywny wpływ na potencję. Co prawda istnieje wiele tabletek podnoszących sprawność seksualną i likwidujących kłopoty z erekcją.

Ale chyba nie po to stosuje się jakiś preparat zwalczający jeden problem, żeby leczyć kolejny? Może dla niektórych mężczyzn nie ma to żadnego znaczenia, ja jednak nie pakowałbym się w to na pewno.
Ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by łysienie leczyć finasterydem. Musisz mieć jednak świadomość, że nie jest to tak do końca bezpieczny sposób walki ze wzmożonym wypadaniem włosów. A tak w ogóle jeśli chcesz zadziałać od wewnątrz tj. mimo wszystko brać jakieś tabletki wypróbuj Procerin – najlepszy naturalny i diabelnie skuteczny zamiennik dla finasterydu.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
 

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>